середа, 18 травня 2016 р.

Урок на тему: "Об'єкти"

Тема: Об'єкти
Мета уроку:
·        навчальна: сформувати поняття об'єкта; формувати навички рисування за допомогою графічного редактора;
·        розвивальна: формувати вміння міркувати за аналогією; розвивати увагу;
·        виховна: виховувати естетичний смак.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Програмне забезпечення: графічний редактор Tux Paint; презентація «Об'єкти».

Структура уроку
№ п.п
Назва етапу уроку
Тривалість етапу уроку
Методи, прийоми,форми навчання
І
Підготовчий етап
2
Привітання,перевірка готовності до уроку
ІІ
Актуалізація опорних знань і мотивів навчальної діяльності
5
Слово вчителя
ІІІ
Оголошення теми уроку
3
Оголошення теми, вступна бесіда
IV
Вивчення нового матеріалу
5
Робота з підручником та з навчальною презентацією
V
Первинне закріплення нового матеріалу
6
Робота в зошиті
VI
Формування вмінь і навичок
10
Робота за ПК
VII
Узагальнення та систематизація знань
4
Вибіркове опитування, робота з підручником
VIII
Домашнє завдання
2

IX
Підведення підсумків.Рефлексія.
2
Вибіркове опитування

Фізкультхвилинка.
2


ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП.
         ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
1. Опишіть алгоритм запуску програми Tux Paint.
2. Опишіть алгоритм завершення роботи з програмою Tux Paint.
ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ.
Розгадайте ребус
Слово, яке зашифроване в ребусі, і є темою нашого сьогоднішнього уроку.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя
На запитання «Як це робиться?» можна відповісти за допомо­гою покрокового плану дії. Такий план, як ви пам'ятаєте, називають алгоритмом.
Діючи за алгоритмом, можна показати, як правильно з'їсти банан, закип'ятити воду в чайнику, наловити риби, зібрати яблука в саду...
А тепер уявіть, що людина, інопланетянин або робот, яким ви це пояснювали, ніколи не бачили чайника, банана, риби або яблуні... Чи зможуть вони зрозуміти й виконати алгоритм, якщо не знають, що таке чайник, банан, риба або яблуня?
Отже, потрібно вміти відповідати не тільки на запитання «Як це робиться?», але й на запитання «Що це таке? Хто це такий?». Щоб відповісти на ці запитання, потрібно повідомити про об'єкт най­важливіше. Насамперед, розповісти, із чого об'єкт складається, що з ним можна робити (що має істота, що вона може робити), описати його властивості.
Наприклад, олівець. Він складається з оболонки, грифеля, можливо, гумки. Олівцем можна малювати, його можна тримати в руці, точити тощо. Велосипед складається з коліс, керма, педалей, сідла. На ньому можна їздити, його можна ремонтувати.
— А тепер, навпаки, спробуй визначити предмет за його описом. Складається з корпуса, слухавки, диска; можна знімати слухавку, набирати номер... (телефон). У неї є пелюстки, стебло, корінь, листя; можна саджати, поливати, нюхати, зрізати... (квітка).
— Складові об'єкта або дії зручно записувати в таблицю. Розглянемо чайник.
Чайник
Складові
Дії
Носик
Наливати воду
Ручка
Кип'ятити
Кришка
Мити
Дно
Ставити на плиту
— У стовпчику Складові ми запишемо відповідь на запитання «Із чого складається?», а в стовпчику Дії — відповідь на запитання «Що з ним можна робити?».
Словничок
Об'єкт це предмети, живі істоти, явища природи.
V. ПЕРВИНЕ ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Робота за підручником
§ 23, запитання і завдання: № 4.
Додаткові завдання
1. Нарисуйте рисунок за точками.

2. Розв'яжіть японський кросворд.
Який об'єкт ви отримали? Опишіть властивості об'єкта.
VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Один — піднести руки вгору,
Два — нахилитися додолу.
Не згинайте, діти, ноги
І торкайтеся підлоги.
Три, чотири — прямо стати.
Будемо відпочивати.
VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
Повторення правил роботи за комп'ютером
1. Віршик та правила поведінки за комп'ютером.
2. На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
Робота за комп'ютером
§ 23, працюємо за комп'ютером.
Релаксація
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Фронтальне опитування
1. Що вам сподобалося на сьогоднішньому уроці?
2. Що нового ви дізналися?
3. Що таке об'єкт? Наведіть приклади об'єктів.
4. Наведіть приклади об'єктів разом з їх властивостями.
5. Назвіть приклади об'єктів, які можуть змінювати свої власти­вості.
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником: § 23, для кмітливих: № 3.
2. Додаткове завдання
Підрахуйте, скільки об'єктів сховалося в хатинці.















Немає коментарів:

Дописати коментар