середа, 18 травня 2016 р.

Урок на тему: "Алгоритми в нашому житті"

Тема: Алгоритми в нашому житті.
Мета уроку:
·        навчальна: узагальнювати поняття алгоритму; формувати навички складання алгоритмів, їх аналізу, виконання; створити уявлення про застосування алгоритмів у різних сферах діяльності; продовжити формування навичок роботи у програмному середовищі Scratch, зокрема навичок керування виконавцем Рудий кіт, ознайомити з командами малювання та формувати навички їх застосування; формувати вміння працювати з групою команд;
·        розвивальна: формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, узагальнювати, працювати за зразком, формувати пізнавальну самостійність, вміння запам’ятовувати, організовувати своє робоче місце, берегти час; збагачувати словниковий запас, розвивати уяву, мислення;
·        виховна: закріплювати прагнення до здобуття нових знань, заохочувати до праці, виховувати вдячність, акуратність, бережливе ставлення до речей, формувати позитивне ставлення до навчання; формування навичок XXI століття: формувати критичне мислення та вміння вирішувати проблеми, комунікативні навички та навички співробітництва, творчі якості.

Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручники, комп’ютери зі встановленим програмним середовищем Scratch, робочі зошити.
Структура уроку
№ п.п
Назва етапу уроку
Тривалість етапу уроку
Методи, прийоми,форми навчання
І
Підготовчий етап
2
Привітання,перевірка готовності до уроку
ІІ
Актуалізація опорних знань і мотивів навчальної діяльності
5
Слово вчителя
ІІІ
Оголошення теми уроку
3
Оголошення теми, вступна бесіда
IV
Вивчення нового матеріалу
5
Робота з підручником та з навчальною презентацією
V
Первинне закріплення нового матеріалу
6
Робота в зошиті
VI
Формування вмінь і навичок
10
Робота за ПК
VII
Узагальнення та систематизація знань
4
Вибіркове опитування, робота з підручником
VIII
Домашнє завдання
2

IX
Підведення підсумків.Рефлексія.
2
Вибіркове опитування

Фізкультхвилинка.
2

Хід уроку
I. Підготовчий етап
1. Привітання. Перевірка готовності до уроку.
II. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання
Вправа «Фокус з числами»
-         Загадайте число.
-         Додайте до нього 3.
-         Відніміть 1.
-         Додайте ще 2.
-         Додайте 1.
-         Тепер додайте ще 2.
-         Від того, що у вас вийшло відніміть задумане ВАШЕ число.
-         У вас вийшло 7.

-         Чи можна сказати, що ви виконали алгоритм? Обгрунтуйте свою думку.
Алгоритм це – точна і зрозуміла послідовність команд виконавцю спрямованих на виконання завдання.
2III. Оголошення теми уроку та мотивація навчальної діяльності
— Ви вже знаєте, що алгоритм — це послідовність команд. У житті нам трапляються різні алгоритми. Усі вони по-різному називаються і містять різні команди. Сьогодні ми згадаємо ті алгоритми, які ви використовуєте щодня.
IV. Застосування здобутих знань, умінь і навичок.
Щодено людям доводиться виконувати безліч завдань, які нагадують виконання алгоритму. Деякі з них настільки ввійшли в наше життя, що ми виконуємо їх не задумуючись, автоматично.
Вправа на виконання алгоритму
- складіть алгоритм «Саджання дерев».
- складіть алгоритм «Чищення зубів».
- складіть алгоритм «Переходу вулиці»
1. Алгоритм садження дерев:
- Викопай широку та глибоку лунку.
- Розмісти саджанець вертикально, корінням в середину лунки.
- Засип коріння землею, утрамбуй.
- Полий саджанець водою.
2. Алгоритм чищення зубів.
- Змочи щітку.
- Витисни на щітку зубну пасту.
- Почисти зуби.
- Сполощи рот.
- Вимий зубну щітку.
3. Алгоритм переходу вулиці.
- Подивись ліворуч.
- Якщо немає перешкоди, то йди до середини вулиці, інакше пропусти машину, тоді звершиш перехід.
- Подивись праворуч.
- Якщо немає перешкоди, то йди до кінця вулиці, інакше пропусти машину, тоді завершиш перехід.
Сфери використання алгоритмів.
1. Алгоритм використовується в суспільно-корисній праці.
2. Алгоритми використовуються в режимі дня для змінення здоровя.
3. Алгоритми використовуються для виконання правил дорожнього руху.
4. Алгоритми використовуються в навчанні, дозвіллі, приготуванні їжі.
Фізкультхвилинка
Властивості алгоритмів
1. Кожна команда алгоритму повинна бути зрозумілою виконавцю.
2. Алгоритм повинен містити команди, які виконавець може виконати.
3. Виконання алгоритму має завершуватись отриманням результату.
Алгоритм – це послідовність команд, спрямованих на розвязання певного завдання.
V. Узагальнення та систематизація знань
Робота з підручником. (с. 104-105)
Ознайомлення із алгоритмами, які вам найчастіше доводилось виконувати в школі, на уроках української мови, математики.
Хто є виконавцем цих алгоритмів?
Робота в зошитах.(с. 38)
(виконання завдань в зошиті)
Завдання 1
Складіть алгоритм приготування чаю, обравши необхідні команди та розташувати їх правильно.
Завдання 2
Склади алгоритм вимкнення компютера.
Алгоритм приготування чаю
1. Нагрій води в чайнику.
2. Візьми чашку.
3. Поклади в чашку пакетик із чаєм.
4. Налий окропу в чашку.
5. Візьми чайну ложку.
6. Поклади в чашку чайну ложку цукру.
Алгоритм вимкнення компютера
1. Закрий вікно програми.
2. Натисни кнопку ПУСК.
3. Вибери в меню ЗАВЕРШЕННЯ РОБОТИ.
4. Вимкни кнопку на екрані монітора.
VI. Формування вмінь і навичок
Робота за комп’ютером
Повторення правил безпечної роботи за компютером
Практична робота учнів
1. Запустіть на виконання програму Scratch.
2. Виберіть у лівій частині вікна кнопку олівець.
3. Перетягни команду «опусти олівець» у центральну частину вікна.
4. Виберіть у лівій частині вікна кнопку Рух.
5. Перетягніть команду переміститись на у центральну частину вікна.
6. Виберіть у лівій частині вікна кнопку олівець.
7. Перетягни команду «підняти олівець» у центральну частину вікна.
8. Вибери у лівій частині вікна кнопку Рух.
9. Перетягніть команду переміститись на у центральну частину вікна.
10. Запусти команду на виконання кілька разів.
Зорова гімнастика для очей
(Презентація)
VII. Домашнє завдання
Прочитати с. 104–106
Дати усну відповідь с. 107, запит. 1–5
У зошиті с. 38.
VIII. П ідведення підсумків. Рефлексія
— Сьогодні на уроці ми узагальнили те, що ви дізналися про алгоритми. А що б ще ви хотіли обговорити за цією темою?

-         Де в житі ви зустрічаєтесь з алгоритмами?



Немає коментарів:

Дописати коментар